Tyto stránky na téma "špekáčky" vznikly na základě nevysvětlitelného jevu vyskytujícího se v pravidelných intervalech na území ČR  v teplejších ročních obdobích. Několika očitými svědky na Brněnsku byl tento paranormální jev popsán jako silueta hladového psa bloudícího večerními ulicemi.

 

Jeden z těchto svědků, který si nepřeje být jmenován, popisuje svůj podivný zážitek takto:

"Opékali jsme s kamarády špekáčky....víte, máme domek s malou zahrádkou. Jednoho teplého letního večera, kdy už jsme měli špekáčky opečené a jali jsme se je sníst, tak se to stalo. Najednou před námi stál pes, měl v očích zvláštní výraz, vydával prapodivné zvuky a najednou se stalo něco zvláštního. Jeho dlouhý čumák se před našimi zraky najednou prodloužil na dvojnásobek. Protože byl hodný a bylo nám ho líto, dali jsme mu také jeden voňavý špekáček. Ona to byla vlastně psa, holka. Slupla špekáček jak malinu a  co myslíte, že na to ta němá tvář řekla? Nic, je to němá tvář." Další vyšetřování případu však prokázalo, že svědek byl pod vlivem návykové látky - špekáčku, a neuvědomoval si, že ten pes je jeho. Následným pátráním v policejních databázích byla tato skutečnost prokázána a neznámý pes byl identifikován jako svědkův. Nejvyšší státní zástupce tak podal na svědka žalobu a bylo s ním zahájeno trestní stíhání za šíření poplašné zprávy, užívání a distribuce návykových látek.

 

No a teď vážně. Tyto stránky vznikly za účelem podání relevantních informací o české pochutině zvané špekáček, kolem které koluje spousta dohadů, nejasností a dokonce i soudních sporů. Cílem webu je nejenom odborný výklad pojmů, co že to je špekáček a co ne, ale také znění originálního receptu a "špekáčkové vyhlášky", včetně  návodů na správné opékání špekáčků.

 

Jinak, abyste věděli, tak mě baví vařit. Často si koupím nějaké kvalitní kuchyňské potřeby na www.makuchyne.cz, kde se specializují na prodej kvalitního kuchyňského nádobí a dalšího vybavení kuchyně, jako např.: Kuchyňské nože Wüsthof Solingen, keramické nože, příbory, dětské příbory, stříbrné příbory, grily Weber, grily na dřevěné uhlí a mnoho, mnoho dalšího...

 

 

 

 

 

Žádná fotografie zatím nebyla přidána.